b_350_234_16777215_00_images_Spotkanie_autorskie_Drabik_DSC_3042.JPGW dniu 8 listopada br. w  Bibliotece Publicznej w Broku odbyło się spotkanie z jednym z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci Panem Wiesławem Drabikiem, autorem ponad dwustu pięćdziesięciu bajek dla dzieci. W spotkaniu udział wzięło około 60 dzieci (uczniowie klas I-III z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku wraz z opiekunkami). Podczas spotkania dzieci słuchały o tym, jak powstaje książka – od pomysłu do jej wydruku. Zabawne fragmenty bajek czytane przez autora wzbudzały wiele entuzjazmu i radości wśród uczestników, a odgadywane i dopowiadane przez nie głośno rymy nagradzane były naklejkami.

Dodatkową atrakcją spotkania były na bieżąco układane przez Pana Drabika rymowanki na temat imienia nagradzanego dziecka, które wzbudzały salwy śmiechu  wśród dzieci.
Aktywność dzieci osiągnęła najwyższy poziom w momencie konkursu na dokończenie rymowanki na zadany przez autora temat. Czworo dzieci otrzymało książki z autografem za „bujną wyobraźnię” w dokończeniu rymowanki.
Półtoragodzinne spotkanie minęło bardzo szybko – w miłej, pełnej humoru  atmosferze. Na zakończenie spotkania autor podpisywał książki, plakaty, zakładki i naklejki.

Książki Pana Wiesława Drabika są do wypożyczenia w naszej bibliotece.