b_350_233_16777215_00_images_DSC_4771.JPGRok 2020 został ogłoszony Rokiem Bitwy Warszawskiej z okazji setnej rocznicy wielkiego zwycięstwa wojsk polskich nad wojskami sowieckimi.

Bitwa warszawska jest uważana za jedną z najważniejszych bitew w  dziejach Polski i świata. Zadecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i przekreśliła plany rozprzestrzenienia komunizmu na Europę Zachodnią. Bitwa została stoczona w dniach 13–25 sierpnia 1920 na przedpolach Warszawy w czasie wojny polsko-bolszewickiej, która zaczęła się krótko po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Biblioteka Publiczna w Broku przygotowała na tę okoliczność swoim czytelnikom wystawę poświęconą tematyce wojny polsko-bolszewickiej. Wśród prezentowanych wydawnictw na szczególną uwagę zasługuje limitowana edycja albumu „ Bitwa Warszawska 1920 ”.