b_500_400_16777215_00_images_zakup.jpg

W 2019 r.  Biblioteka Publiczna w Broku uczestniczyła w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 1 – „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. Dzięki temu łącznie zakupiono 681 nowości wydawniczych, które wzbogaciły księgozbiór Biblioteki.

Zakup został sfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (dotacja w wysokości 6000 zł za którą zakupiono 267 książek) oraz środków budżetowych (wkład własny do programu 9 000 zł za który zakupiono 414 książek). W wyniku realizacji zadania księgozbiór Biblioteki powiększył się o nowości z literatury dla dorosłych, literatury dla dzieci i młodzieży oraz literatury niebeletrystycznej. Przy dokonywaniu zakupów uwzględniane były potrzeby oraz sugestie czytelników, jak również uzupełniane były braki w księgozbiorze. Pozyskane środki finansowe po raz kolejny pozwoliły Bibliotece Publicznej w Broku na wzbogacenie i odnowienie księgozbioru, a tym samym popularyzację czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych, co znacząco wpłynęło na rozwój czytelnictwa.

Zakup nowości wydawniczych zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.