images-stories-remote-http--brok.pl-images-stories-godC582o-100x118.jpgPrezydent Bronisław Komorowski przesłał do Biblioteki Publicznej, a także do Urzędu Miasta i Gminy w Broku, podziękowania za udział w akcji Narodowe Czytanie Aleksandra Fredry.

Przypomnijmy: publiczne czytanie wybranych bajek Aleksandra Fredry odbyło się 7 września 2013 r. na placu przed Biblioteką Publiczną i miało na celu promocję polskiej kultury, zachęcenie do lektury książek, wzmocnienie wspólnoty narodowej i zbliżenie pokoleń.

Czytamy w Podziękowaniu  m.in:

"Narodowe Czytanie objawiło się w pełni dzięki Państwa wyjątkowej inwencji. Ukazało nie tylko miłość Polaków do rodzimej literatury, ale także fascynującą pomysłowość w przeprowadzeniu akcji. Dzięki temu każda miejscowość spotkała się ze swoim Fredrą, odkrywała go na swój sposób. Ta niezwykła kreatywność sprawiła, że zetknięcie się z pięknymi dziełami Aleksandra Fredry zbliżyło ludzi: sąsiadów, znajomych, mieszkańców miast i miasteczek, wsi. To szczególna wartość za którą bardzo Państwu dziękuję."

Pełna treść podziękowania dostępna TUTAJ.